KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13115362
nr 1311 5362
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, Västerbotten. Signerad, daterad -61. Olja på pannå, 18x24 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
500 kr
måndag 2 mars 2020
kl 18:41:01
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén